Covid

Produkcja szczepionek ruszyła zanim były znane wyniki testów na ludziach

Oficjalna reklama wypuszczona przez Unię Europejską promująca „bezpieczne” szczepionki na COVID 19. Film na Facebooka wrzuciła była premier Ewa Kopacz.

Ewa Kopacz 10 lat temu, jako minister zdrowia , na forum Rady Europy mocno przeciwstawiła się nie tylko nakręcaniu medialnej paniki związanej z „pandemią” świńskiej grypy, ale również sprzeciwiła się zakupowi szczepionek na warunkach jakie, w związku z „pandemią”, firmy farmaceutyczne, chciały wymusić na rządach państw Europy i świata.  W swoim przemówieniu wygłoszonym 29 marca 2010 roku minister stanowczo stwierdzała:

• Nie może bowiem być tak, że producenci szczepionek pod osłoną kampanii medialnych i wykorzystując usprawiedliwiony strach ludzi przed chorobami – stawiają rządy pod ścianą.
• Nie może być tak, że producenci leków nie biorą odpowiedzialności za swój produkt, za bezpieczeństwo pacjenta, za działania niepożądane.
• Nie może być tak, że rządy stają się zakładnikami grup interesów i podejmują decyzje w atmosferze paniki wywołanej alarmistycznymi doniesieniami medialnymi, oraz opiniami ekspertów, które są elementem gry interesów i nie mają wiele wspólnego z rzeczową analizą sytuacji.
Na to zgody być nie może!

Po 10 latach może dziwić, że była minister zdrowia, zmieniła zdanie. I za bezpieczne uznaje szczepionki, których produkcja ruszyła, zanim  poznano wyniki testów. Nie przeszkadza jej również, że „producenci leków nie biorą odpowiedzialności za swój produkt, za bezpieczeństwo pacjenta, za działania niepożądane”. Przypomnijmy, że cała odpowiedzialność za niepożądane działanie poszczepienne spada obecnie na państwo, które przyjęło takie warunki od producentów szczepionek.

Przemówienie Ewy Kopacz na forum Rady Europy dotyczące pandemii świńskiej grypy i tematu szczepień

Ewa Kopacz obecnie jest posłem Parlamentu Europejskiego i wiceprzewodniczącą tego parlamentu, a także pełni funkcję koordynatora Parlamentu Europejskiego ds. praw dziecka.