Islam

Bill Warner: Zagrożenie ze strony politycznego islamu jest takie, że on zniszczy Polskę

– Islam jest nie tylko religią, jak myśli wielu ludzi, ale jest systemem politycznym, społecznym, prawnym, który zawiera w sobie doktrynę wojenną, więc nie możemy traktować go tylko i wyłącznie jako religii.

Te słowa Adama Wojciechowskiego  z „Centrum Studiów nad Politycznym Islamem – Polska” najkrócej i najbardziej precyzyjnie wprowadzają w to czym się zajmuje dr Bill Warner.

Dr Bill Warner badaniem doktryny politycznego islamu zajmuje się od ponad 30 lat. Charakterystyczną cechą jego badań jest wykorzystanie metod statystycznych do analizy tekstów źródłowych islamu. Dzięki temu, jego publikacje nie zawierają opinii, a jedynie przedstawiają wyniki analizy statystycznej i fakty – jak ten, że doktryna islamu w 51% dotyczy nie praktykowania religii, a tego jak obchodzić się z niemuzułmanami. Jest autorem 16 książek na temat politycznego islamu jego książki sprzedały się w blisko 100 000 egzemplarzy na całym świecie – 3000 egzemplarzy książki „Szariat dla niemuzułmanów” zostało sprzedanych w Polsce, a 1500 sztuk trafiło do rąk polskich polityków.
Jest założycielem i dyrektorem „Centrum Studiów nad Politycznym Islamem”, organizacji non-profit działającej m. in. w USA, Polsce, Republice Czeskiej, Niemczech i na Węgrzech.

Już na początku swojego wykładu Bill Warner odpowiedział na pytanie „Co grozi nam ze strony politycznego islamu”.

– Zagrożenie ze strony politycznego islamu jest takie, że on zniszczy Polskę.

Wykład Billa Warnera odbył się w 19 marca 2017 roku w Centrum Prasowym Foksal w Domu Dziennikarza.