Masoneria

Ks. prof. Andrzej Zwoliński: W II Rzeczpospolitej na 31. premierów 17. było masonami

Spotkanie z ks. prof. Andrzejem Zwolińskim pt. Tajne mechanizmy władzy, które odbyło się w Księgarni Gazety Polskiej w Krakowie, 11 czerwca 2015 roku. Spotkanie prowadził Witold Gadowski.

– (…) Powiedzenie, że nie ma czegoś takiego [jak masoneria], że to jest teoria spiskowa dziejów i ośmieszyć jakimś jednym sloganem jest po prostu błędem. Błędem faktograficznym. Nie zrozumie się pewnych działań w przeszłości Polski, np. manifestacji nauczycieli w lipcu 1930 roku na Rynku Krakowskim – kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli manifestowało przeciw religii w szkole, pełnych praw religii w szkole – bez świadomości, że wiceprzewodniczącym Związku Nauczycielstwa Polskiego był wtedy mason. Dopiero my to o tym wiemy. Nie da rady zrozumieć dlaczego Kodeks Rodzinny był tak przez Sejm Polski międzywojennej przepychany, jeśli sobie nie uświadomimy, że tam działało bardzo silne lobby masońskie. Wszystko się dało załatwić do listopada 1938 roku gdy prezydent Mościcki wydał dekret przeciw masonerii polskiej i praktycznie masoni musieli z Polski wyemigrować i stworzyli Lożę Kopernik w Paryżu.

Masonów nie musi być wielu

– W drugiej Rzeczypospolitej było ich niewielu. To też jest kolejny stereotyp związany z masonerią. Liczba masonów nie musi być duża. (…) To nie funkcja liczbowa decyduje o historii.

W Polsce międzywojennej ogółem wszystkim masonów było ok. 550. Czyli niewiele. (…) I co oni mogą zrobić z 38 milionowym narodem? Wszystko!

W okresie II Rzeczpospolitej na 31. ekip rządzących, tyle było rządów w okresie II Rzeczpospolitej, 17 razy premierem Polski był mason.

– Na ogólną liczbę wszystkich ministrów i wiceministrów, w sumie około 550 stanowisk, 220 razy polskim ministrem lub wiceministrem był mason.

Czasem wystarczy jeden człowiek, nie musi mieć żadnego zaplecza

– Jeden człowiek w ramach Kościoła Katolickiego publicznie został oskarżony o to, że w czasie II Soboru Watykańskiego dokonał wielkiej destrukcji liturgii katolickiej. Był on wyznaczony przez Pawła VI do dokonania reformy liturgii. Udostępniono niedawno list masonerii z roku 1964 skierowany do niego, słynnego misjonarza Annibale Bugniniego, w którym nakazywano mu, w ramach braterskiej współpracy w obrębie loży masońskiej, co ma zrobić w ramach reformy liturgii w Kościele.

Czego chcą masoni

– Chcą zmienić myślenie ludzi. I obszar duchowego działania w świecie jest dla nich najbardziej interesujący. Nie interesuje ich absolutnie ekonomia, o tyle o ile ona może służyć do zniewolenia ludzi. Pieniądze są wymieniane przez Adama Weishaupta jako narzędzie do kontrolowania ludzi. Ludzie będą tak myśleć jak im podyktują pieniądze, bo ludzie nie widzą wartości duchowych, nie cenią wartości duchowych – tak zakładał w XIX wieku ten programista dla masonerii w świecie. Widział także dominację pewnych dziedzin nauki, aby w nie wejść. Np. historia ma być przejęta przez masonerię, bo ona uczy myślenia o regułach rządzących przemijaniem, czasem. Kto ma przeszłość, ten ma przyszłość – to nie jest masońskie hasło – ale z tego faktu wynika ta chęć zdominowania historii i psychologii. Bo ludzie będą się dowiadywać kim są.  To będzie odpowiedź najważniejsza. Przywołam tylko w skrócie ogromnym Jana Pawła II tezę niezwykłą, jedną z najważniejszych dla jego nauki. Błąd antropologiczny, czyli błędne myślenie człowieka o sobie samym, jest największym zagrożeniem współczesnego świata, współczesnej myśli humanistycznej.

(…) Efektem końcowym powinna być tzw. religia symboliczna. Każdy wierzy sobie w co chce i wyraża tę religię w jaki sposób chce. (…) To była również jedna ze wskazówek Adama Weishaupta, że szerzenie różnych sekt i ruchów religijnych jest tutaj kapitalną pracą dla masonerii. Na początku XX wieku było ok. 10 tysięcy sekt, teraz mamy ich ponad 300 tysięcy. W samej Rosji mamy 35 tysięcy sekt. (…)

KOR założyli masoni

– W 1993 roku ukazuje się w piśmie masońskim „Ars Regia” artykuł, który ujawnia, że Komitet Obrony Robotników był stworzony przez masonerię celem infiltrowania środowiska robotniczego. A myśmy się dziwili, gdy strajkujący robotnicy mieli obawy czy korowców dopuścić do zarządów, w czasie strajków były takie opory. (…)

Paramasoneria

– To są organizacje typu rotarianie, typu Kluby Lwa, YMCA. (…) W YMCA-e był Klub Logofagów, pożeraczy wiedzy. (…) Co było ich symbolem? Aniołek biały i z drugiej strony aniołek czarny, które pożerają księgę, mądrość. Mądrość ma się czerpać z obu stron. (…)

ADVERTISEMENT

Ilu jest masonów

– Na całym świecie jest ok. 8 mln. masonów, z tego najwięcej, ponad 5 mln jest w Stanach Zjednoczonych. Ale większość z nich nie wie w czym jest. Trzy stopnie wtajemniczenia to oni nic jeszcze nie wiedzą. (…) Gdy prezydent Ameryki, za każdym razem, każdy kolejny prezydent USA, składa przysięgę na Biblię, która w W nowym Jorku w loży masońskiej nr 1 jest wystawiona. Biblia ta jest specjalnie przywożona z loży masońskiej na uroczystość i prezydent kładzie rękę na tej Biblii, która treścią nie różni się od „zwykłej” Biblii. Tylko ta jest wystawiona na co dzień w loży masońskiej. (…)

Islam a masoneria

– To jest zaskoczenie dla świata zachodniego dlatego, że religia miała słabnąć. Oczywiście nikt się nie spodziewał takiej brutalnej, terrorystycznej siły religii. Ale to, że człowiek potrafi dla celów religijnych wysadzić w powietrze swoich najbliższych, samego siebie i zabić jest szokiem. Próbują ratować sytuację. I to ciekawe… Najbardziej promasońskie, jeśli chodzi o poglądy, społeczeństwo francuskie odrzuciło w referendum pozbawienie w konstytucji europejskiej Boga. Większość głosowała za Bogiem w preambule. Dlaczego? My nie wierzymy, ale z tej tradycji wyrastamy. (…)

foto: Fragment plakatu „Zabytki Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego