Szczepienia

Jim Carrey, szczepienia i leczenie z autyzmu

Jim Carrey związany był w latach 2005-2010 z Jenny McCarthy, amerykańską aktorką i modelką, która wychowywała autystycznego syna. W roku 2009, dzień po tzw. Światowym Dniu Świadomości Autyzmu, oboje wzięli udział w popularnym w USA programie Larry’ego Kinga, w którym mówili o wspólnej walce o zdrowie chłopca. Walce wygranej przez Jenny.

Dzisiaj, kiedy mowa jest o „epidemii autyzmu” coraz większa jest świadomość społeczna nie tylko co do tego, że szczepienia mają bezpośredni wpływ na nagłe pojawienie się autyzmu, ale również, że autyzm nie jest nieuleczalny, a skutecznym leczeniem z autyzmu zajmują się lekarze, którzy dostrzegają właśnie to, że pojawienie się autyzmu ma związek z coraz większą liczbą szczepień jakie otrzymują dzieci.

Fragmenty rozmowy Larry’ego Kinga z Jenny McCarthy i Jimem Carreyem

Jenny McCarthy:
– Gdy po raz pierwszy u Evana zdiagnozowano autyzm, informacji na ten temat nie było zbyt wiele.  O leczeniu biomedycznym dowiedziałam się z internetu, po tym ja wpisałam „autyzm” w Google. Teraz, 3 lata później, są książki i wiele tysięcy dzieci, które zdrowieją dzięki leczeniu biomedycznemu.

Jim Carrey:
– Gdy po raz pierwszy spotkałem Evana, on był jakby w innym świecie, zachowywał się tak jakby nie było mnie w pokoju, nie było z nim żadnego kontaktu wzrokowego, nie było żadnej odpowiedzi na rozmowę, nie było czuć żadnej więzi. Z czasem, widziałem jak Jenny wyciąga Evana przez okno ze świata nieprzytomności i odosobnienia, do naszego świata, w którym jest teraz w pełni funkcjonalną osobą, która jest w stanie komunikować się, łączyć się, dzięki leczeniom biomedycznym, diecie bezglutenowej i bezkazeinowej i terapiom, o których ona mówi. Wierzę, w głębi swojego serca, że autyzm jest uleczalny i można mu zapobiec.
Jenny Mc Carthy, po tym jak jej syn całkowicie wyzdrowiał, zaangażowała się również w ruch na rzecz dzieci z autyzmem i tak odpowiadała Larry’emu Kingowi dlaczego to zrobiła:
– Mogłam się skryć i nie mówić nic o tym, a Evan wtopiłby się w społeczeństwo. Zawarłam jednak pakt z Bogiem, w dniu w którym u Evana zdiagnozowano autyzm, powiedziałam: „Jeśli pokażesz mi drogę, Boże, i pokażesz mi jak wyleczyć mojego chłopca, będę uczyła innych o tym, jak to zrobiłam”. W ciągu roku takiej rozmowy z Bogiem, u Evana nie rozpoznano już autyzmu.
Jenny McCarthy powiedziała również o tym, że natrafiła na opór oficjalnych czynników państwowych zajmujących się służbą zdrowia:
– Błagałam Amerykańską Akademię Pediatryczną, dlaczego nie spotykacie się z naszymi
lekarzami i naukowcami, którzy leczą i uzdrawiają dzieci z autyzmem? Do dzisiejszego dnia
odmawiają spotkania się.
Jim Carrey dodał:
– (…) Prawda jest taka, że oni nie tylko, że nie biorą pod uwagę tych informacji, ale oni również do nich zniechęcają.
Temat rozmowy zszedł siłą rzeczy na szczepienia. Jim Carrey wyjaśniał:
– Nie mówimy by się nie szczepić, to chcemy dobrze wyjaśnić, chodzi o to że pojawia się
wiele sprzecznych informacji na ten temat. (…) Nikt z nas nigdy nie sugerował, żeby nie szczepić.
Jenny McCarthy dodała:
– Wróćmy do harmonogramu z 1989 roku, gdzie było tylko 10 zastrzyków i szczepionka
przeciw odrze, śwince i różyczce była na tej liście. Nie wiem co wydarzyło się w 1990, bo nie było żadnej plagi, która by zabijała dzieci, że trzeba było potroić ilość szczepionek.
Jim Carrey powiedział, że „liczba szczepionek zwiększyła się o 26”, a Jenny skomentowała czego to było efektem: „Chciwość, chciwość””.
Jim Carrey mówiąc o liczbie szczepionek podawanych dzieciom w USA powiedział:
– To dwa razy więcej niż w 30 krajach zachodu. Daje my dwa razy więcej zastrzyków, niż
jakikolwiek z tych krajów, dlaczego?
Rozwiązaniem, jakie proponowali Carrey i McCarthy była edukacja rodziców w zakresie szczepień, aby sami sobie zaczęli odpowiadać na pytanie, które szczepionki są potrzebne, a które nie.
Jim Carrey wyjaśniał to stanowisko:
– Myślę, że nie możemy sobie pozwolić na takie założenie, że ludzie którym powierzone jest nasze
zdrowie publiczne, wciąż mają nasze dobro na względzie. Rodzice muszą sami podejmować decyzje na podstawie informacji.
Jenny McCarthy:
– Potrzeba rozłożyć szczepionki w czasie, opóźnić szczepienie do czasu ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia, a także wyczyścić je z toksyn, które się w nich znajdują.
Na pytanie Larry’ego Kinga skąd taki opór w amerykańskiej służbie zdrowia na temat zmniejszenia liczby szczepień, Jim Carrey odpowiedział:
AAP [Amerykańska Akademia Pediatryczna – przyp. red.] finansowana jest przez firmy farmaceutyczne, szkoły medyczne są finansowane przez firmy farmaceutyczne. (…) To jest ogromny biznes, szczepionki to najbardziej rozrastający się dział przemysłu farmaceutycznego, 13 miliardów zysków.
Jenny McCarthy:
Oni kontrolują szkoły medyczne. Ci lekarze nie uczą się o zapobieganiu, czy witaminach, czy

diecie.

 

Jim Carrey wyjaśniał tą postawę w sposób ironiczny:
– Prosimy o to, by oni ponieśli stratę , dla dobra naszych dzieci. Ciężko to sprzedać na zebraniu
zarządu.
Larry King odniósł się to precedensowych wyroków sądowych na temat szczepień:
– W lutym, specjalny sąd od szczepionek, rozpoznał 3 sprawy precedensowe, gdzie stroną było 5
tysięcy rodzin, oświadczając, że kombinacja szczepionek zawierających tiomersal i szczepionki MMR nie są czynnikiem powodującym rozwój autyzmu.
Na to pytanie odpowiedział zaproszony do studia doktor JB Handley:
– Nasze dzieci otrzymują 36 szczepionek. Szczepienie MMR, to dwa zastrzyki z tych 36.
Przed swoją pierwszą szczepionką MMR, dostają 23 inne szczepionki. Jenny, czy możesz pokazać
przedstawienie wizualne na sekundę? To pokazuje bardzo szybko, ile szczepionek dzieci otrzymują
podczas swojej wizyty w wieku 2 miesięcy, 4 miesięcy i 6 miesięcy. To 23 szczepionki, przed pierwszą szczepionką MMR. U każdego dziecka w Ameryce, to harmonogram CDC [Centers for Disease Control and Prevention – przyp. red.]. Twierdzenie, że MMR, czy też że szczepionki nie powodują autyzmu, z powodu tej jednej szczepionki, to jakby w przypadku katastrofy samolotu, podejrzewając awarię mechaniczną, spojrzeć na jedno skrzydło i powiedzieć że skoro jedno z nich jest bezpieczne, to cały samolot również jest bezpieczny, to szaleństwo.
Doktor Jerry Kartzinel dodał:
– Gdy uczyłem się w szkole medycznej, widzieliśmy jedno dziecko z autyzmem. Powiedzieli „Doktorze Kartzinel, przyjdź prędko, mamy dziecko z autyzmem, nigdy więcej takie nie zobaczysz”.
Na pytanie Larry’ego Kinga co jest powodem wzrostu liczby dzieci chorych na autyzm doktor Kartzinel powiedział:
– Myślę, że z powodu wielu toksyn, które występują w środowisku, z powodu nadmiernego
wzrostu harmonogramu zastrzyków, który teraz mamy. Prosimy kobiety, by robiły sobie szczepienie
przeciwko grypie w 6. miesiącu ciąży. Szczepionka przeciwko grypie nigdy nie została ukazana jako
bezpieczna dla płodów, mimo to jednak prosimy nasze kobiety, by je przyjmowały.
JB Handley:
– Przyjrzeliśmy się 30. innym krajom pierwszego świata, posortowaliśmy je według stopnia
zgonów poniżej 5 roku życia. Stany Zjednoczone są na 34. miejscu na świecie, według stopnia zgonów poniżej 5 roku życia. Przyjrzeliśmy się przeciętnej liczbie podawanych szczepionek, wynosi ona 18. Pierwsza piątka krajów, ma 11, 13, 11, 11, 13 podawanych szczepionek. Powiedziałbym wam, żebyśmy albo powrócili do harmonogramu z 1989, zanim pojawił się ten cały bałagan, lub zastosowali harmonogram z Finlandii, Szwecji, Norwegii i wykorzystali je. (…) Ich współczynnik autyzmu wynosi 1/10 naszego. (…)