Aborcja

Jak Planned Parenthood handluje organami dzieci nienarodzonych zabitych w wyniku aborcji

Planned Parenthood posiada sieć klinik w których przez kilkadziesiąt lat dokonano milionów zabiegów aborcji. W roku 2015 do Internetu trafiły nagrania ujawniające inny zbrodniczy aspekt działalności tej organizacji. Okazało się, że Planned Parenthood handluje organami dzieci nierodzonych, które zostały zabite w wyniku aborcji.

9 kwietnia 2015 roku śledczy udający pracowników Fetal Tissue Procurement Company (firmy zajmującej się nabywaniem tkanki płodowej) spotkali się z Melissą Farrell, kierownikiem ds. badań w Planned Parenthood Gulf Coast. Planned Parenthood Gulf Coast jest jedną z największych i najbogatszych jednostek Planned Parenthood, która sprzedaje części ciała płodów klientom akademickim i prywatnym firmom biotechnologicznym od ponad dekady.

Tłumaczenie rozmów pochodzi ze strony: Szczepienia.Wybudzeni.com

Melissa Farrell: Cóż, w zakresie, w którym prawdopodobnie mamy przewagę nad innymi organizacjami…

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Uhm…

Melissa Farrell: Nasza organizacja prowadzi badania od bardzo wielu lat. Przeprowadziliśmy badania, w których firma lub naukowiec miał konkretne zapotrzebowanie na określoną część produktu poczęcia [płodu].

Pierwszy nabywca (mężczyzna) i drugi nabywca (kobieta): Uhm…

Melissa Farrell: Włączamy do umowy i protokołu, że postąpimy w ten sposób, więc odchodzimy od naszych standardów, żeby to robić.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Uhm…

Melissa Farrell: Mówię wam o tym, żebyśmy mogli być elastyczni, jeśli chodzi o to kiedy i gdzie i pod jakimi warunkami możemy hmm wprowadzić coś, co konkretnie odpowiada zamówieniu na tkankę płodową.

Drugi nabywca (kobieta): W takim razie to…

ADVERTISEMENT

Melissa Farrell: Tak.

Drugi nabywca (kobieta): Przepraszam. To się idealnie wiąże z moim następnym pytaniem… Czy możecie być elastyczni…

Melissa Farrell: Tak!

Drugi nabywca (kobieta): Czy możecie zmienić procedurę, gdybyśmy powiedzieli, że potrzebujemy wątroby?

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Albo nie tylko wątroby i grasicy, ale powiedzmy tkankę neuronową [mózgową], bo to bardzo trudne, ponieważ…

Melissa Farrell: Tak, tkanka neuronowa to jest właśnie to, czym konkretnie zajmowaliśmy się w przeszłości.

Drugi nabywca (kobieta): Czy możecie dostosować procedurę, jeśli będziecie wiedzieć, że okej, oni potrzebują dużej ilości tego…

Melissa Farrell: Uhm.

Drugi nabywca (kobieta): Czy możecie dostarczyć…

Pierwszy nabywca (mężczyzna): …mózgowie płodów od 18. do 22. tygodnia [ciąży]?

Melissa Farrell: Tak.

Drugi nabywca (kobieta): Więc jest nieuszkodzone?

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Wie pani, obie półkule mózgu nienaruszone?

Drugi nabywca (kobieta): Moglibyście to zrobić?

Melissa Farrell: Tak, sądzę, że możemy, to znaczy część jest faktycznie na zewnątrz, część to przypadek…

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Uhm.

Melissa Farrell: …ponieważ czasami podczas wykonywania zabiegu… Sam zabieg usunięcia jest ogólnie rzecz biorąc standardowy – mówię ogólnie rzecz biorąc tak sobie luźno. Ogólnie rzecz biorąc standardowy, a więc w zależności od anatomii pacjentki…

Drugi nabywca (kobieta): Uhm.

Melissa Farrell: …od tego ile płód ma tygodni, od innych rzeczy, od miejsca położenia w macicy będziemy potencjalnie w stanie uzyskać trochę narządów, które będą mniej więcej nienaruszone oraz trochę, które naruszone będą.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Jasne.

Melissa Farrell: Ale jest to coś, czemu możemy się przyjrzeć, zbadać co można zrobić, żeby mieć większe szanse.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Rozumiem.

Melissa Farrell: To będzie prawdopodobnie wymagało także nieco wkładu ze strony lekarzy, bo to lekarze zadają pytania, bezpośrednio to robią i kiedy ma to znaczenie, w przypadkach, gdy miało to znaczenie, gdy lekarze…

Pierwszy nabywca (mężczyzna): No tak.

Melissa Farrell: …również potrzebują nienaruszonego płodu, mogą do tego doprowadzić.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): No tak.

Melissa Farrell: Musimy więc pokombinować w jaki sposób możemy to zrobić dla potrzeb projektu.

Drugi nabywca (kobieta): No tak.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Ile kobiet przekazujących poddaje się zabiegowi w drugim trymestrze?

Melissa Farrell: O mój Boże, dobre pytanie. Wszystkie, które tu przebywają.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Ale tak naprawdę, konkretne przypadki późniejsze niż 16. tydzień?

Melissa Farrell: Mamy takich sześć.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Sześć kobiet, które przekroczyły 16. tydzień?

Melissa Farrell: Uhm.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): O rany.

Melissa Farrell: O tym będziemy musieli porozmawiać z lekarzami, żeby dowiedzieć się w jaki sposób będą mogli to zrobić. Bo niektórzy z naszych lekarzy w przeszłości prowadzili projekty i gromadzą płody, więc robią to w taki sposób, żeby uzyskać najlepsze płody, zatem wiem, że da się to zrobić.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Lekarze też prowadzą badania?

Melissa Farrell: Uhm.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): O rany!

Drugi nabywca (kobieta): Mnie interesuje biznesowa strona sprawy i wiem, że patrząc na historię, na to, co się wydarzyło i nie chcąc, żeby się to powtórzyło… Mamy więc… Za konkretne płody wynagrodzenie będzie wyższe.

Melissa Farrell: Uhm, tak.

Drugi nabywca (kobieta): Bo wiemy, że będziecie mieć problemy.

Melissa Farrell: Zgadza się, będzie wyższe.

Drugi nabywca (kobieta): W jaki sposób to sformułujemy, żebyśmy nie mówili, że dajemy wyższe…

Melissa Farrell: Tak. Możemy to wyliczyć w kontekście… Oczywiście sam zabieg jest bardziej skomplikowany. Tak więc wszystko, co włączymy w zabieg, a wy nie pokryjecie kosztów zabiegu, będzie droższe, to oczywiste.

Drugi nabywca (kobieta): No tak, tak.

Melissa Farrell: Zatem w przypadku starszych płodów istnieje większe ryzyko komplikacji, trzeba poświęcić więcej czasu na czynności administracyjne. Procedury czasami trwają dłużej, więc wszystko, co włączymy w celu pozyskania organów będzie oczywiście musiało odzwierciedlać ten dodatkowy czas, koszty i obciążenie administracyjne.

Drugi nabywca (kobieta): Czyli nasze wyższe wynagrodzenie dla was za konkretny, nienaruszony płód mogłoby być w to wliczone?

Melissa Farrell: Tak. I to jest coś takiego, że dowiadywanie się więcej na ten temat, wie pani, tego jak to zrobić, żeby płód był tak nieuszkodzony, jak potrzebujecie, a następnie wychodząc z tego, uzyskanie… Kiedy pracuję przy próbach klinicznych i całym naszym zbiorze płodów, nad dodatkowymi potrzebami związanymi ze zbiorem płodów, jestem dość uparta, jeśli chodzi o zdobycie jak najwięcej informacji przed ustaleniem budżetu.

Drugi nabywca (kobieta): Wracając do przedstawionego przez panią tła finansowego, sądzę, że jest to… Widzi pani w tym korzyść finansową.

Melissa Farrell: Uhm.

Drugi nabywca (kobieta): Mając to tło i widząc jak…  To złoty interes. Jest…

Melissa Farrell: Tak!

Drugi nabywca (kobieta): I to może być takie korzystne, więc cieszę się, że ma pani to tło, dzięki któremu dostrzega pani korzyść finansową w…

Melissa Farrell: No tak.

Drugi nabywca (kobieta): …pozyskaniu właściwego płodu i dopilnowaniu, że będzie nieuszkodzony i jeżeli będziecie musieli tylko odrobinę zmienić procedurę…

Melissa Farrell: Tak.

Drugi nabywca (kobieta): …w kontekście, o którym pani mówiła, tak byśmy wszyscy mogli mówić o tym w ten sam sposób, we właściwy sposób, ale zysk finansowy i bycie, w stosunku do pani personelu, wiedząc po prostu, że to jest cel, do którego dążymy…

Melissa Farrell: Poza tym myślę, że wszyscy zdają sobie z tego sprawę, zwłaszcza że mój dział ma tak wielki wkład w zyski naszej organizacji. Jesteśmy jedną z największych jednostek, nasz Dział Badań jest największy w Stanach Zjednoczonych, większy niż działy badań wszystkich pozostałych jednostek łącznie.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): O rany!

Drugi nabywca (kobieta): Jeśli lekarz musi trochę zmienić technikę, wiem, że działam przeciwko sobie, ale nie mam z tym problemu, chcę, żeby pani płacono za pojedynczy płód.

Melissa Farrell: Uhm.

Drugi nabywca (kobieta): Zamiast mówić – macie, wyślijcie to.

Melissa Farrel: Uhm.

Drugi nabywca (kobieta): O coś takiego nam chodzi.

Melissa Farrel: Uhm.

Drugi nabywca (kobieta): I jeśli możecie to zrobić i to wam rekompensuje…

Melissa Farrel: Uhm.

Drugi nabywca (kobieta): I pomaga wam pod względem finansowym…

Melissa Farrel: Uhm. Uhm.

Drugi nabywca (kobieta): …rozwijać waszą klinikę…

Melissa Farrel: Tak.

Drugi nabywca (kobieta): …to jestem skłonna to zrobić.

Melissa Farrel: Uhm. No tak, czyli jeśli zmodyfikujemy naszą procedurę…

Drugi nabywca (kobieta): Uhm.

Melissa Farrel: …i będziemy w stanie uzyskać nienaruszone zwłoki płodu, wtedy możemy to włączyć do budżetu, że sekcja zwłok to jedno, a rozdzielenie płodów na różne przesyłki to drugie. To wszystko będzie kwestią jedynie pozycji.

Drugi kupujący/nabywca (kobieta): Uhm.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): To o co proszą? Tylko o wątrobę? Czy o wątrobę i grasicę? O wątrobę, grasicę, kości długie?

Melissa Farrel: Sprawdźmy. O wszystko. Centralny układ nerwowy, mózg, nerki, grasicę, wątrobę, śledzionę, kości udowe, szpik kostny, komórki macierzyste hemopoezy z płodów od 14. do 22. tygodnia ciąży.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Czy oni przeszczepią to wszystko czy tylko komórki macierzyste hemopoezy… [czyta zamówienie na tkankę płodu] „Cele i zadania”.

Melissa Farrel: Nie jest podane.

Drugi nabywca (kobieta): I chcą aż do 22. tygodnia?

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Tak, łącznie z centralnym układem nerwowym, mózgiem, mezenchymą/tkanką mezenchymatyczną. O rany, chcą wszystko! Widzi pani, chodzi właśnie o to, żebyśmy mogli dostarczyć do takiego badania całe zwłoki płodu, a potem oni wezmą dokładnie to, czego chcą, wszystko najlepszej jakości.

Melissa Farrel: Tak, biorą, co tylko chcą.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): To będzie dla nich idealna sytuacja.

Melissa Farrel: Cóż, byłabym bardzo szczęśliwa, gdybyśmy zakończyli to, co musimy zrobić. Mogłabym was z nimi skontaktować.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): A przedział wiekowy to od 14 do 22 tygodni? Czy to właśnie mówią?

Melissa Farrel: Uhm. Tak.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Okej.

Melissa Farrel: Och, pomyliłam się. Chcą 120 próbek!

Pierwszy nabywca (mężczyzna): 120?

Melissa Farrel: Tak.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): To ogromnie dużo.

***

Na koniec dnia wypełnionego zabiegami aborcji w tej olbrzymiej klinice, śledczych zaprowadzono do laboratorium patologii kliniki aborcyjnej, gdzie zespół Planned Parenthood zaprezentował „jakość” świeżo dostępnych części ciała płodów.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Czy są jakieś świeże płody z dzisiejszego dnia, które możemy zobaczyć?

Kobieta: Miałyśmy naprawdę długi dzień i wszystkie są pomieszane w torbie.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Aha.

Kobieta: Gdybym wiedziała 10 minut temu, zachowałabym coś.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): No tak, tak.

Drugi nabywca (kobieta): Wie pani, nie chodzi o to, że potrzebujemy czegoś dzisiaj, ale czy moglibyśmy dziś rzucić okiem? To by nie zaszkodziło. Czy to możliwe?

Kobieta: Hmm. No tak. Niech sprawdzę. Ten jest prawdopodobnie zamrożony.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Chodzi nam o naoczną orientację co do nienaruszonego stanu i w ogóle, tak żebyśmy wiedzieli…

Drugi nabywca (kobieta): …w jakim stopniu są nienaruszone. Tak.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): I jak to wygląda przeciętnego dnia.

Kobieta: Jest różnie w zależności od wieku ciąży. Czasami wychodzą naprawdę nieuszkodzone. Czy chcecie…

Kobieta: Dzisiaj nie zobaczycie niczego nienaruszonego, bo pobieramy tkankę w ten sposób, że wszystko idzie do jednego pojemnika.

Kobieta: My albo… Wiecie czym jest kremacja?

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Jaki był ostatni przypadek, którym się dziś zajmowałyście?

Kobieta: Ostatni przypadek, jakim się dziś zajmowałyśmy miał 5 tygodni i 3 dni.

Kobieta: Nie, ostatni był inny.

Kobieta: Och, dwudziestotygodniowy. To był bliźniak. Wiem, o czym mówisz. 20. tydzień ciąży.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Aha.

Kobieta: Ten był jednym z pierwszych, więc sądzę, że może być prawie zamrożony.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Często poszukujemy wątroby i grasicy.

Kobieta: Uhm.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Na te dwa organy jest największe zapotrzebowanie.

Kobieta: Tak.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Doskonale. A teraz to… Tram, możesz mi tu pomóc? Nie wiem… To chyba jest płuco, tak?

Kobieta: Tak, zgadza się.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Tak, to płuca, bo po środku jest tchawica.

Kobieta: Zgadza się, tak.

Kobieta: Jelita są tutaj. Tutaj, widzi pan?

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Tak.

Kobieta: To wychodzi, tak jak mówiłam, organy wychodzą naprawdę bardzo dobrze.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): No tak, zgadza się.

Kobieta: Widzi pan, może pan zobaczyć całe jelita. W większości są nienaruszone.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Tu jest wspaniałe łożysko.

Kobieta: Tak.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Czy kiedykolwiek widzi pani grasicę?

Kobieta: To zależy. Z grasicą jest naprawdę trudna sprawa. Kiedy mamy do czynienia z płodami 20-22-tygodniowymi, to tak, widujemy. O wiele lepiej nam się to udaje.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Ale trudno jest znaleźć grasicę w tym wieku ciąży?

Kobieta: Tak.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): W jakim wieku jest ten płód?

Kobieta: Ten pacjent miał chyba 18 tygodni.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Czy to jest…? To jest kończyna. Okej, a to jest chyba łopatka?

Kobieta: Inną rzeczą, która odgrywa ogromną rolę w tym wszystkim jest rozwarcie…

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Dokładnie. Dokładnie.

Kobieta: …które uzyskaliśmy i również czy i jak, z braku lepszego słowa, pacjentka współpracuje w czasie zabiegu.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): O naprawdę? Ale czy stosuje się płytką sedację czy…?

Kobieta: Tak, to rodzaj płytkiej sedacji, ale zdarza się, że pacjentka nie jest świadoma, bo podajemy maksymalne możliwe znieczulenie i… Taka jest ich tolerancja [bólu], więc jest trochę trudniej. A jeśli są całkowicie zrelaksowane, łatwiej jest nie robić wielu wejść kleszczami. Tak więc naprawdę jest różnie i tak jak powiedziałam wiele zależy od rozwarcia, które uzyskaliśmy. Wszystkie pacjentki w ciąży powyżej 20. tygodnia przechodzą dwuetapowy proces rozwarcia. Tak więc zwykle w tym zabiegu rozwarcie szyjki macicy bez problemu wynosi jakieś 3 centymetry. Na sali operacyjnej rozkładamy je [płody], żeby móc wszystko sprawdzić zanim włożymy je z powrotem do miski, uszczelnimy i zapakujemy. Ponieważ wiele płodów w naszym zbiorze pochodzi z przypadków napaści seksualnej. Z kolei z tym jest inaczej, wie pan, to jest łożysko i kości długie. Ale są nadal, wie pan, czyste, więc też różnią się od tego.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Te gałki oczne też są dobre, a na tym etapie zaczyna się rozwijać nabłonek barwnikowy siatkówki.

Kobieta: Tak.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): One są z tyłu, więc zebrałyście je wcześniej.

Kobieta: Tak, wszystkie. Gałki oczne nie sprawiają żadnych trudności w 95% przypadkach.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Łatwo je też znaleźć nawet we wczesnym wieku ciąży, bo szuka się po prostu…

Kobieta: Tak, wychodzą twardsze.

Inna kobieta: Czy to dla pana opłacalna liczba?

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Ile miesięcznie? I jaki wiek ciąży? Od 14. do 16,…?

Kobieta: Nie, czteromiesięczne [płody], od 16. do 22. tygodnia.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Ile jest? Na… Tak.

Kobieta: Na pewno od czterdziestu do pięćdziesięciu.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Miesięcznie?

Kobieta: Tak. Jedna z nich [lekarzy wykonujących aborcję] przyjechała z Family Planning Fellowship na Uniwersytecie Columbia. Jest czynnym naukowcem i w związku z tym bardzo dobrze się zna na tym, co robi.

Drugi nabywca (kobieta): Żeby tylko odrobinę zmodyfikować?

Kobieta: O tak.

Drugi nabywca (kobieta): Okej.

Melissa Farrel: Rozmawiali już z PPFA [Planned Parenthood Federation of America], Deb Nucotolą [starszą dyrektor ds. usług medycznych] i wszystkimi stamtąd i ponieważ przekazywanie tkanki płodu tak bardzo różni się w poszczególnych stanach, PPFA odchodzi od polityki standaryzacji.

Kobieta: Tak, brałam udział w dniu otwartym dla pacjentów i Kristen Flood [zastępczyni dyrektora i adwokat, Konsorcjum Usługodawców Aborcyjnych, PPFA] rzeczywiście mówiła o gromadzeniu części ciała i organów płodów i tym podobnych sprawach.

Melissa Farrel: Bardzo ciekawe. Pamiętasz, jak tu trafiłam? Musiałam wypełnić formularz, musiało się to odbyć w taki sposób.

Kobieta: Trzeba było mieć ten konkretny formularz zgody, który był bardzo sprecyzowany. Tak, nie. Kristen o tym mówiła. Oni [PPFA] zachęcają do większego uczestnictwa [w dostarczaniu tkanki płodowej], ale nie chcą też zbytnio się w to angażować.

Melissa Farrel: Hmm, interesujące. Okej, w porządku.

Kobieta: Macie jakieś pojęcie, dlaczego inne jednostki w Teksasie uważają, że to nielegalne?

Kobieta: Naprawdę?

Inna kobieta: Chcecie zobaczyć więcej?

Źródło:
1. Szczepienia.Wybudzeni.com