Szczepienia

Ethan został wyleczony z autyzmu dzięki diecie, kuracji antygrzybiczej i antywirusowej

Bardzo ciekawe świadectwo przedstawione w formie kilkuminutowego filmu dokumentalnego przygotowanego przez ojca dziecka, które nagle zapadło na autyzm i w jednej chwili z dziecka komunikatywnego, radosnego stał się dzieckiem chorym i nieobecnym.
– Cierpiał również na słabe napięcie mięśniowe, wiotkość ciała, brak reakcji na ból, miał zbytnią wrażliwość na dotyk, brak kontaktu wzrokowego i nie potrafił okazywać radości. Miał przerost bakterii i grzybów w swoich jelitach [objawy tego można było zaobserwować na jego języku – przyp. red.] oraz opuchnięte i podkrążone oczy. Prawa strona jego twarzy wraz z okiem nie reagowała w ten sam sposób co lewa. Ruchy jego nóg i stabilność nie były normalne – opowiada w filmie głosem narratora ojciec Ethana. Całość wypowiedzi jest ilustrowana nagraniami z okresu choroby chłopca.

Kilkuminutowy film o chorobie, leczeniu i wyzdrowieniu Ethana

W filmie wypowiada się m.in. terapeutka, która zetknęła się Ethanem. Jak wspomina, jedyną rzeczą na którą chłopiec reagował była zabawka z Myszką Miki, którą naciskał, a Myszka Miki potem się kręciła w kółko.

W drugiej części filmu ojciec Ethana mówi o zastosowanej terapii antygrzybicznej i antywirusowej, podkreślając, że nie w każdym przypadku jest ona skuteczna. Jednak w przypadku Ethana zadziałała. I to od razu. Na drugi dzień po rozpoczęciu terapii, jak opowiada ojciec, dziecko dostało wysypki oraz biegunki. Ale wraz ze znikaniem tych objawów Ethan wracał do zdrowia i stawał się normalnym i komunikatywnym dzieckiem. Po trzech tygodniach już normalnie się poruszał, bawił, rozmawiał. Na koniec filmu pojawia się napis: Ethan Spencer Kurtz wyzdrowiał w 2004 roku.

Ethan w roku 2012 podczas swojego pierwszego koncertu w szkolnej orkiestrze