NWO

Bocheński: Kaddafi wiedział jak zniszczyć potęgę Zachodu

– Kaddafi nie tylko chciał zjednoczyć państwa arabskie ale miał doskonałe pomysły jak państwa arabskie mogą stać się potęgą i zniszczyć potęgę zachodnią – arabista Franciszek Bocheński w rozmowie z Radiem Wnet (29 marca 2018).

– Między innymi wpadł na pomysł żeby stworzyć nową walutę. Walutę opartą na ropie naftowej. Czyli cały eksport i import byłby oparty na tej walucie. To było w momencie gdy dolar rządził światem. Gdyby to doprowadził do skutku to byłby olbrzymi kryzys na Zachodzie.

– Mało tego, gdyby doprowadził do zjednoczenia się państw arabskich. Powstania wielkiej ojczyzny arabskiej to ten potencjał jaki tam był – potencjał ludzki, finansowy odbiłby się na potencjale militarnym – i to nowe państwo – mocarstwo wg myśli Kaddafiego – ruszyłoby na Zachód. Przede wszystkim zniszczyłoby Izrael. (…) Mówię tutaj o wczesnych latach rządu Kaddafiego, który wzorował się na Naserze. Ta polityka mu się nie udała ze względu na Arabię Saudyjską, Kuwejt i inne państwa.

– Potem Kaddafi przerzucił się na „jedność afrykańską”. I ostatnio – czyli przed tym morderstwem, które zostało na nim dokonane – zmienił tą swoją nieudaną poprzednią politykę finansową na nowy pomysł, stworzenie tzw. dinara afrykańskiego. (I miał na to odpowiednie zasoby złota). Złoty dinar afrykański. I to bardzo zagrażało Francji i było powodem m.in. uczestnictwem Francji w tzw. Wiośnie Arabskiej i zamordowanie Kaddafiego. (…)