Szczepienia

23 osoby zmarły w Norwegii „chwilę” po szczepieniu przeciwko COVID-19

Norweska Agencja Leków podała, że skutki uboczne, które są zwykle „nieszkodliwe dla większości” osób, mogły przyczynić się do zgonów najsłabszych pacjentów których zaszczepiono przeciwko COVID-19.

W rozmowie z portalem VG.no przedstawiciel Norweskiej Agencji Leków stwierdził:
– Większość ludzi ma po szczepieniu dość łagodne skutki uboczne. Ale u niektórych osób może wystąpić wysoka gorączka, złe samopoczucie czy nudności.

Zmieniono w związku z tym zalecenia co do tego kto powinien, a kto nie powinien być szczepiony. Jak zapewnił przedstawiciel Norweskiej Agencji Leków są rejestrowane wszystkie zgony, które miały miejsce w krótkim okresie czasu po sczepieniu. Łącznie odnotowano 23 takie przypadki. Do tej pory 13 z nich już zostało przeanalizowanych. Oprócz tego, są zgłoszenia osób z niepożądanym odczynem poszczepiennym. Zostało odnotowanych 29 takich przypadków, w tym 9 poważnych.

Ludzie, którzy promują wyłącznie szczepionki to mafia – dr Zbigniew Hałat

Zaskakujące są słowa przedstawiciela Norweskiej Agencji Leków, który powiedział, że „w tych liczbach nie ma nic niepokojącego”, jak dodał „zgony dotyczą osób starszych i słabych z chorobami podstawowymi.

Co ciekawe, Norweska Agencja Leków już wcześniej ostrzegała, że z powodu szczepionki mogą zdarzyć się zgony. W tej sytuacji zaleca się, aby ludziom starszym i chorym, którym ze względu na wiek nie pozostaje i tak już za wiele życia, raczej nie szczepić, bo korzyści z takiego szczepienia dla tych osób mogą być marginalne.

Źródło: VG.no