Globalizacja

– To jest rząd kryptoglobalistów, którzy realizują tą samą politykę, którą realizują politycy na Zachodzie [WIDEO]

– W tej chwili PiS dokładnie kopiuje szwedzką politykę, ale nie tylko imigracyjną. PiS buduje „państwo dobrobytu” i PiS otwiera granice, to samo co Szwecja zrobiła.

Joanna Teglund, która od 30 lat mieszka w Szwecji i pracowała z imigrantami, m.in. kilkanaście lat w Agencji Imigracyjnej. W rozmowie z kanałem „Polskie Sprawy”, nagranej 6 listopada 2018 r., Joanna Teglund mówi wprost, że „Szwedom całkowicie zniszczono tożsamość”. To co obserwowała w Szwecji, tę politykę wymierzoną w tożsamość narodową, zauważa już również w Polsce pod rządami Prawa i Sprawiedliwości.

– W momencie, kiedy się nie daje dziecku tej tożsamości polskiej, to nie rośnie człowiek tylko taka słaba roślinka, która jest pozbawiona korzeni, pozbawiona soków, pozbawiona światła i co ludzie mają ogromne problemy psychiczne. Oni są po prostu wrzuceni w nicość.

Joanna Teglund bardzo mocno podkreśliła, że swoją narodową tożsamość ona sama zawdzięcza przede wszystkim polskiej szkole i polskim nauczycielom.

– Szwedzi nie mają już żadnej tożsamości. Oni są już bezwolną, bezwładną ludzką masą z którą można wszystko zrobić.

Tymczasem teraz Polska pod rządami PiS podąża dokładnie tą samą drogą co Szwecja, Joanna Teglund, obserwując działania rządu PiS, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

– Ten rząd nie ma nic wspólnego z konserwatyzmem i prawią. To jest rząd kryptoglobalistów, którzy realizują tą samą politykę, którą realizują politycy na Zachodzie, którą realizował poprzedni rząd. Jedynie oni zasłaniają się potwornym kłamstwem. To jest tak perfidne kłamstwo, bo oni używają naszych, najbardziej świętych, symboli narodowych. Oni używają w sposób perfidny naszych symboli religijnych, oni to robią ze złożonymi rękami robiąc patriotyczne miny.  (…) Ci ludzie to jest wcielenie zła.

Joanna Teglund podaje również dane w jaki sposób ta destrukcja, jaka została dokonana w Szwecji, wpłynęła na szwedzkie społeczeństwo, a szczególnie na młode pokolenie.

ADVERTISEMENT

– 12-letnie dzieci zmieniają płeć. W tej chwili badania pokazują, że co setna osoba w Szwecji w wieku 18-24 lata już czeka w kolejce, żeby zmienić płeć. A w Sztokholmie to jest nawet 2,4%. Już te dzieci zupełnie nie wiedzą kim są.

Imigranci w Polsce

– Patrzyłam w dane Urzędu ds. cudzoziemców, gdzie wg nich jest jakieś 360-370 tys. ludzi z pozwoleniami w Polsce. Ale do tego trzeba dołożyć miliony Ukraińców, którzy dostali pozwolenia na wjazd do Polski jeszcze przed wprowadzeniem ruchu bezwizowego. Ale teraz pojawiły się jeszcze oficjalne dane Eurostatu, które mówią, że w zeszłym roku przyjęliśmy ze wszystkich krajów Unii, przyjęliśmy 683 tys. migrantów. Polska, która według wyznawców PiS, w ogóle nie przyjmuje – ludzie naprawdę wierzą, że my w ogóle nie przyjmujemy – tymczasem przyjęliśmy najwięcej w Europie, 22% z tych wszystkich, którzy przyszli do Europy. Ostatnio znowu natrafiłam na dane, gdzie Polska, w ciągu trzech lat (2015-2017) zwiększyła „swoją” ludność o imigrantów o 4,8%. 4,8% w tak krótkim czasie, to jest polityka samozagłady.

– Jednocześnie 20 milionów Polaków zostało wypędzonych na emigrację, z czego prawie 5 milionów ’89 roku. Czyli to jest polityka wymiany etnicznej ludności. (…)

Po co to wszystko?

– Zalanie kraju imigrantami prowadzi do chaosu, eskalacji przemocy, bezprawia. (…) Eskalacja bezprawia, eskalacja przemocy doprowadzi do kryzysu, w momencie kryzysu pojawi się dyktator, później będzie likwidacja państwa narodowego i później będą globalne rządy oligarchów. I to jest polityka, którą prowadzi prawicowo-konserwatywny rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Joanna Teglund w rozmowie z Rafałem Mossakowskim (Polskie Sprawy)

Ilustracja: fotomontaż Studio ZP